Virüs Savaşları 1

Başlamak için Experiments butonuna tıklayın. Oyun Fare ile oynanıyor, kırmızı renkteki hücreler size aittir. O hücreye sol tuş ile tıklayın ve bırakmadan saldırmak istediğiniz hücreyi gösterin. Eğer birden fazla hücreye sahipseniz, sol tuşu bırakmadan dilediklerinizi seçip, toplu saldırı yapabilirsiniz. Bölüm aralarında reklamı Skip Ads yazısı ile geçin. Her bölüm sonunda Laboratory kısmına girip geliştirme hakkınız kadar Hız = Speed, Savunma = Defence, Üretim = Reproduction ve Güç = Strength özelliklerini geliştirebilirsiniz.

Virüs Savaşları oyunu bir zeka ve strateji oyunudur. Oyuncu virüs çeşitlerinden birini yöneterek diğer virüsleri yok etmeye çalışıyor.

Oyun ana menüleri Experiments yani deneyler, oyunu başlatır. Laboratory yani Laboratuvar virüsün yeteneklerini geliştirebileceğiniz bölümdür. Her bölüm tamamlandığında virüsü geliştirmek için yeni bir gene sahip olursunuz. Bu gen ile virüsün hız (speed), savunma (defence), üreme (reproduction) ve saldırma gücü(strength) gibi özelliklerini geliştirebilirsiniz.

Virüs savaşları oyunu fare ile oynanmaktadır. Sahip olduğunuz hücreye sol fare tuşu ile tıklayıp, basılı tutun ve fare okunu saldırmak istediğiniz düşman hücresinin üzerine götürüp bırakın. Hücrenizin içindeki virüslerin yarısı hücreyi terk edip, rakip hücreye saldıracaktır. Benzer şekilde kendi diğer hücrelerinize de destek gönderebilirsiniz. Hücrelerdeki virüsler sürekli çoğalmaktadır. Bu nedenle en çok hücreye sahip virüs grubu giderek en fazla güce sahip grup olacaktır.

Hücrelerin bazıları özelliksizdir. Fakat bazıları da üreme hızını iki kat artırma, savunmayı iki kat artırma, saldırıyı iki kat artırma ya da hızı iki kat artırma gibi özelliklere sahiptir. Tavsiyemiz oyun başlar başlamaz en yakınınızdaki hücreleri ele geçirmeniz yönündedir. HerOyun'da bu oyunun sonraki versiyonu olan Virüs Savaşları 2'yi de oynayabilirsiniz.

Virus Wars Beginning, HerOyun


Virüs Savaşları 1 oyunu yükleniyor...


.
    Renkli Top