Damlaların Savaşı

Başlamak için haritadan adayı seçin, burada oyunun size nasıl oynanacağını öğreten üç bölüm bulunmaktadır. Oyun fare ile oynanıyor, rastgele dağıtılan kartlardan elinizdekileri en iyi şekilde kullanarak rakiplerinizi yok etmeniz gerekmektedir. Sıranın rakibinize geçmesi için kart destesini tıklayabilirsiniz.

Damlaların Savaşı oyunu güzel bir zeka ve strateji oyunudur. Oyuna haritadan bir bölüm seçilerek başlanıyor. Yeşil damlalar oyuncuya, diğer damlalar ise bilgisayara aittir. Oyun başlayınca oyunculara belirli sayıda kart dağıtılır. Bu kartlar damlaların hareket etmesini, ateş etmesini, taş yığını kurmasını sağlar. Damlalar suya düşerlerse yok olurlar.

Hareket kartlarının üzerinde tıklanan ok damlanın hareket edeceği yönü belirler. Yeşil kartlar seçili olan damlayı, sarı kartlar ise tüm damlaları hareket ettirir. Damlanın hareket edeceği yönde bir engel varsa, hareket etmez ve kartınız boşa gitmiş olur. Eğer önünde başka bir damla varsa onu iter. Oyunda iki farklı ateş kartı vardır, bunlardan ilki tek yöne kuvvetli ateş. Diğeri ise dört yana zayıf ateş şeklindedir.

Kartlarınızın bir miktarını dilerseniz kullanmayıp, kart destesine tıklayarak sıranın karşı tarafa geçmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle sonraki turda gelecek kartlarla üstünlük sağlayabilirsiniz. Haritadan seçtiğiniz kısımdaki bölümlerin sonuncusunda farklı bir düşman damla ile karşılaşacaksınız, çünkü bu damlanın üç canı bulunuyor. Son bölümü de tamamladığınızda, "MAP" butonuna tıklayıp oynanabilir bir kısma geçin. İkinci oynanabilir kısım Area 51'dir. HerOyun'la kalın, zekanız gelişsin.

Blob Wars, BigDino, HerOyun


Damlaların Savaşı oyunu yükleniyor...


.
    Renkli Top