Damla Savaşları

Tek kişi oynayacaksanız 1 Player, iki kişi oynayacaksanız 2 Player butonuna tıklayın. İkinci aşamada, Single Game; Tek oyun, Best Of Three; Üç oyunda en çok kazanan ve Best Of Five; beş oyunda en çok kazanan seçeneklerden birini seçin. Normal Board normal tahtada, diğeri ise tahta seçimi ile farklı tahtalarda oynamak içindir.

Oyun fare ile oynanıyor, önce bir damlaya tıklayın ve sonra yanındaki kareye tıklayın. Böylece damla çoğalacaktır, eğer bir kare boşluk bırakıp sonraki kareye atlarsanız, damla çoğalmaz aktarılır. Eğer damlanızı koyduğunuz kareye komşu karelerde rakip damlalar varsa onlar sizin tarafınıza geçecektir. Amacınız tüm kareler damlalarla dolduğunda en çok damlanın sizinkiler olmasını sağlamaktır.

Damla Savaşları, iki kişilik ya da bilgisayara karşı oynanabilen bir zeka ve strateji oyunudur.

Oyun karelere bölünmüş bir tahta üzerinde oynanıyor. Başlangıçta oyuncular ikişer damlaya sahipler. Fare ile damlalardan birinin üzerine tıklanınca gidebileceği kareler görülmektedir. Damla komşu karelere giderse çoğalır, uzak karelere giderse o kareye geçer. Damlanın gittiği yeni kareye komşu karelerde rakip damlalar varsa, gelen damlanın tarafına geçerler. Hareket sona erdiğinde hamle sırası diğer oyuncuya geçer ve benzer şekilde oynar. Oyunu tüm kareler damlalar ile dolduğunda en çok damlaya sahip oyuncu kazanır.

Blob Wars, HerOyun, KwikGames


Damla Savaşları oyunu yükleniyor...


.
    Renkli Top