Ateş ve Su 2

Play butonu ile oyuna başlayın, gelen ekrandan ilk bölümü seçin. Oyunda sukız'ı ASDW ateşoğlanı ok tuşları ile hareket ettireceksiniz. Amacınız toplayabildiğiniz kadar elmas toplayıp, her iki kahramanı da kendi kapılarına götürmektir. Oyunu durdurmak için oyun ekranının altındaki yeşil butona tıklayın.

Ateş ve Su 1'i çok sevdiniz, yapımcılar da sizin için ikinciyi yaptılar. Bilmeyenler için tekrar etmek gerekirse Ateş ve Su 2 oyunu iki kişilik zeka ve beceri oyunudur.

Oyun bir kişi ya da iki kişi ile aynı anda oynanabilir. Oyundaki amaç ateşoğlan ve sukız olarak isimlendirilen kahramanları bölüm içerisindeki kendi kapılarına ulaştırmaktır. Her iki kahramanın da farklı özellikleri sahip, örneğin ateş oğlan lav gölüne girebilirken su gölüne giremiyor. Sukız ise ateş gölüne giremezken su gölünden etkilenmiyor. Oyuncu kahramanlardan birisiyle bir butona basarken diğerini kapıdan geçirip, diğer butona basmalı, böylelikle koordineli olarak hareket edip diğer kahramanın da o geçitten geçmesine yardım etmesi gerekiyor. Benzer mantıkla başka engeller de bölümlerde farklı şekillerde yer alıyor. Zekice tasarlanmış bölümler her iki kahramanı da gerekli yerlerde doğru şekilde yönetmeyi gerektiriyor. Bu da dolayısıyla oyuncunun düşünme, bütünü görme ve öğrenme yeteneğini artırıyor. Bölüm içerisinde her iki kahraman da kendi rengindeki elmasları toplayabilmektedir. Birinci oyundan farklı olarak yeni araçlar bu oyuna dahil edilmiştir.

Ateşoğlan ve Sukız Işık Tapınağında, Fireboy & Watergirl in The Light Temple, Armor Games, HerOyun


Ateş ve Su 2 oyunu yükleniyor...


.
    Renkli Top